Nabór w trybie konkursowym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020
Oś priorytetowa 1 Przedsiębiorstwa i innowacje,
Działanie 1.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa,
Poddziałanie 1.2.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa – ZIT WrOF
Schemat 1.2.C.bUsługi dla przedsiębiorstw – „Bon na innowację”
Nabór dla beneficjentów realizujących projekty na terenie Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego określonego w Strategii ZIT WrOF.
Konkurs ogłaszają:
- DOLNOŚLĄSKA INSTYTUCJA POŚREDNICZĄCA,której Zarząd Województwa Dolnośląskiegopowierzył zadania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020
- Gmina Wrocław pełniąca funkcję IP w ramach instrumentu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT WrOF)
Rodzaj projektów podlegających dofinansowaniu
Przedmiotem konkursu jest udzielenie dofinansowania na realizację projektów grantowych, o których mowa w art. 35 ust. 2 ustawy wdrożeniowej, Projekty grantowe mają dotyczyć działań prowadzących do zwiększenia aktywności innowacyjnej mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz stymulacji współpracy z uczelniami wyższymi i innymi jednostkami naukowymi (dla projektów o małej skali).
Grantobiorcy:
Grantobiorcy muszą mieć siedzibę na terenie ZIT WrOF określonym w Strategii ZIT WrOF.
Ostatecznymi odbiorcami wsparcia w tym schemacie – Grantobiorcami będą MŚP.
Projekt grantowy musi zakładać oferowanie MŚP dwóch rodzajów wsparcia:
- konsultacje i doradztwo udzielane przez Grantodawcę w zakresie dot. np. wstępnej oceny możliwości dofinansowania projektu, wpisywania się MŚP i jego pomysłu/problemu w warunki konkursu (np. wpisywania się w inteligentne specjalizacje regionu), poszukiwania kompetentnych zespołów naukowych do współpracy w ramach bonu.
Powyższe wsparcie świadczone będzie przez Grantodawcę jako wsparcie niefinansowe.
- wsparcie w formule grantu (bonu) przekazywane przez GrantodawcęGrantobiorcy – dofinansowanie przeznaczone na usługi na rzecz MŚP:
- audyt technologiczny – zdiagnozowanie potrzeb badawczych i technologicznych oraz pomoc w identyfikacji potrzeb wdrożeniowych, których realizacja nastąpi w ramach usługi badawczo –rozwojowej – do 5 % otrzymanego bonu.
- usługi badawczo-rozwojowe dotyczące wdrożenia lub rozwoju produktu lub technologii m.in.:
- opracowanie nowej lub udoskonalonej usługi lub wyrobu,
- wykonanie testów wdrożeniowych,
- wykonanie analiz przedwdrożeniowych,
- prowadzenie badań i analiz w zakresie optymalizacji produktu.
Usługa badawcza musi być obligatoryjnym przedmiotem przekazanego bonu, a audyt może wystąpić jedynie jako jeden z jego elementów.
Rezultatem skorzystania ze wsparcia w Schemacie 1.2.C.b ma być między innymi:
- zainicjowanie kontaktów mikro-, małych oraz średnich przedsiębiorców z jednostkami naukowymi czego efektem będzie poprawa działalności przedsiębiorstwa, w oparciu o wiedzę wywodzącą się ze środowisk naukowych;
- ulepszenie produktu, posiadanej technologii.
UWAGA:
Wykonawcą usługi (świadczonej dla MŚP w ramach bonu) może być wyłącznie jednostka naukowa określona w art. 2 pkt. 9a-f ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz. U. Nr 96 poz. 615) prowadząca w sposób ciągły badania naukowe lub prace rozwojowe.
Grantodawca nie może być jednocześnie Grantobiorcą i/lub wykonawcą usługi.
Jeden Grantobiorca, może złożyć tylko jeden wniosek o grant.
Ogłoszenie o naborze wraz z pełną dokumentacją konkursową znajduje się w poniższych załącznikach.