W imieniu Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Gdańska, zapraszamy do udziału w IX Kongresie Mobilności Aktywnej, który odbędzie się w dniach 26-27 września b.r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
 
Jak co roku Kongres dedykujemy przede wszystkim przedstawicielom samorządów, firm, szkół, organizacji pozarządowych oraz wszystkich instytucji działających na rzecz kształtowania mobilności, transportu i przestrzeni publicznych.
 
W tym roku chcemy zainspirować uczestników do dyskusji i refleksji na tematy dotyczące m.in. tworzenia przestrzeni miejskich przyjaznych dla wszystkich mieszkańców, bezpieczeństwa pieszych, mobilności jako elementu narzędzia promocji samorządu oraz
wprowadzania stref niskiej emisji i ograniczonego dostępu w miastach.

Jednym z tegorocznym prelegentów będzie Gil Peñalosa – światowej sławy ekspert od planowania przyjaznych miast a także założyciel organizacji non-profit „World Urban Parks” i  „8-80 Cities”, której celem jest pomoc samorządom i przedsiębiorcom w tworzeniu miast przyjaznych zarówno dla 8-letnich dzieci jak i osób w wieku 80 lat.
 
Jesteśmy przekonani, że pozostałe prezentacje z pewnością wzbogacą Państwa wiedzę w dziedzinie mobilności, a także zainspirują do podzielenia się własnymi doświadczeniami podczas debat oraz dyskusji kuluarowych. Dla chętnych przygotowaliśmy rowerowy przejazd studyjny po Gdańsku oraz ciekawy program wieczorny.

Panel rejestracyjny oraz program wydarzenia dostępny jest na stronie www.kongresmobilnosci.pl.

Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne, jednakże wymaga wcześniejszej rejestracji. Liczba miejsc jest ograniczona.