Ponad 180 ogłoszonych naborów, w wyniku których złożono 3758 wniosków o dofinansowanie różnorakich inwestycji, a prawie tysiąc z nich zostało wybranych do realizacji  – tak do tej pory  można podsumować program regionalny  dla naszego województwa na lata 2014-2020. O tym, a także o planach na 2017 rok w kontekście nowych naborów wniosków o dofinansowanie i o działalności dolnośląskich instytucji pośredniczących usłyszeli między innymi uczestnicy piątkowej konferencji we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm i instytucji, którzy już skorzystali z unijnych funduszy i zamierzają starać się o pozyskanie kolejnych środków, a także marszałkowie sąsiednich województw – opolskiego i lubuskiego, którzy pod przewodnictwem Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego, dyskutowali o tym, jak skutecznie wykorzystywać możliwości jakie daje Unia Europejska na rozwój poszczególnych regionów.
Wydarzenie transmitowane było na żywo, a relację można zobaczyć na kanale YouTube  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego za pośrednictwem  profilu RPO WD na Facebook’u: https://www.facebook.com/RPOWD
Szczegółowa relacja tutaj

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnych, które zostały przygotowane na konferencję.