Szanowni Państwo,

w imieniu Obszaru Metropolitalnego Gdynia Sopot Gdańsk zapraszamy do udziału w Kongresie Smart Metropolia, który odbędzie się w dniach 20-21 września 2018 r. w Gdańsku.

Poniżej krótka informacja o wydarzeniu:

Smart Metropolia jest największą doroczną konferencją na temat obszarów metropolitalnych w kraju. Organizatorem wydarzenia jest Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot. Ideę smart city rozumiemy jako optymalne wykorzystywanie dostępnych zasobów i pomysłów na rzecz zrównoważonego rozwoju całego obszaru metropolitalnego, nie tylko największych i najbogatszych miast położonych w centrum.

Stałym celem kongresu jest podtrzymanie debaty publicznej na temat pozytywnego wpływu obszarów metropolitalnych dla rozwoju Polski oraz krajów ościennych.

Kongres ma ambicję angażować ludzi wpływowych, opiniotwórczych i charyzmatycznych ze środowisk mieszkańców, działaczy lokalnych sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego, dziennikarzy i blogerów oraz przedstawicieli i władze metropolii, zarówno z Polski, jak i Unii Europejskiej do tworzenia publicznego sposobu myślenia o metropolii.

Szczegóły dotyczące programu oraz rejestracji znajdują się na stronie internetowej: http://smartmetropolia.pl/

Zachęcamy do zapoznania się oraz udziału w wydarzeniu.